Google Webmaster Tools

Google Webmaster Tools to program internetowy stworzony przez wyszukiwarkę Google, którego podstawowym celem jest pomoc użytkownikom sieci. Pomoc ta polega zaś na diagnostyce, indeksacji witryny, aby była jak najwyżej pokazywana w wyszukiwarce Google.

W praktyce oznacza to, że Google Webmaster Tools pomaga w tworzeniu witryny internetowej od podstaw, ponieważ pomaga zaprojektować, zakodować, ubrać w szatę graficzną i aktualizować strony WWW. Aby skorzystać z dostępnych narzędzi Google Webmaster należy założyć swoje konto w Google, co jest kwestią kilku minut, bowiem są tam dostępne wszelkie wskazówki, następnie logujemy się i wchodzimy w usługi, a następnie wchodzimy w zakładkę Webmaster Tools.

Po kilku dniach od zalogowania się w Webmaster powinniśmy otrzymać całą historię naszej witryny z wykazem wszelkich nieprawidłowości. Google Webmaster Tools pomaga każdemu zainteresowanemu tak stworzyć własną stronę, aby była ona doskonała, poprzez na przykład opracowanie wskazówek jakościowych Google, które są podstawą i identyfikacji i pozycjonowaniu stron.

Jednak Google Webmaster Tools to również reagowanie na wszelkie niechciane zdarzenia związane z funkcjonowaniem witryny, takie jak bank, filtr. Obecnie Google zaoferowało możliwość połączenia Google Webmaster Tools z programem Google Analytics, co pozwala przedstawić szerszy obraz o naszych witrynach, typu ilość wyświetleń witryny oraz ilość kliknięć i tym podobne.